Історія Нижньотеплівської сільської ради

Село Нижньотепле - центр Нижньотеплівської сільської ради, розміщено у 45 км на північ від районного центру, 7 км. від залізничної станції Огородний, та у 35 км. від обласного центру. Село розташовано на річці Теплій, та на лівому березі річки Сіверський Донець. Основник села- Стехін Кирсан Порфинтійович. Першими поселенцями села Нижньотепле були козаки – Дєжини, Золкіни, Валуйські, Сафонови, Сухаревські та Івановські. Вони захватили вільні землі на річці – Тепла. В кінці 19 століття на хуторі Нижньотепле посилились іногородні, яких називали - «хохли»- Букрєєви, Лихачови, Галушкіни та інші. В середині 19 століття хутір Нижньотеплий нараховував до 160 хат-землянок. Революційні події 1905-1907 років в хуторі оценіли по різному. Багаті козаки оправдували царя і існуючий лад, біднота оцінила ці події як бажання. Приймали жителі села участь у першій світовій війні.

У 1907 році була побудована церква - Іоанна Богослова. У 1918 році у нашому хуторі була створена сільська рада, головою ради був Туркін Прохор із бідних козаків, секретарем-Галушкін Панас. У 1926 році створені перші колективні господарства – «Червоний плуг» та «Шлях вперед». Весною 1930 року був організований перший колгосп імені Червоних партизан, у 1957 році – радгосп імені Артема. Напрямок радгоспу- виробництво молока та овочів. В теперішній час територія Нижньотеплівської сільської ради складається з 4 населених пунктів: село Нижньотепле-, село Середньотепле, село Артема та село Піщане.

На території громади мешкає -2600 мешканців, на території села знаходяться: Нижньотеплівська ЗОШ, дитячий садок «Ромашка», сільський будинок культури «Юність», СЛА, вузол зв`язку, філіал Ощадбанку, пекарня «Благодатна Ніва», та церква – якій вже понад сто років. Церква була закладена у День Іоанна Богослова, і саме цей день вважається Пристольним святом села. Вона будувалась із рідкої породи реліктової сосни. Всю сосну на підводах спеціально привозили із Свято -Гірського монастиря, шлях був далекий і кошторис робіт великий.

Село Артема нараховує – 734 мешканця, за територією села знайдено поселення епохи мезоліту, тут же в селі Артема відомі чотири поселення епохи бронзи. На одному з них досліджені залишки великих надземних трехкамерних будівель.

Село Піщане знаходиться на березі річці Сіверський Донець, постійно мешкають в селі – 15 осіб. За селом Піщаним знаходиться заповідник.

Село Середньотепле нараховує – 18 мешканців. Там розташоване джерело «Світленьке». У воді з цього джерела дуже багато срібла, люди з усієї області їздять по цю воду.

Логін: *

Пароль: *